Benzin Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Benzin lekesi su ile çıkan bir leke değildir. Benzin lekesini su ile çıkarmak boşuna zaman kaybı olur. Benzin lekesi olan bir kıyafet ya da kumaşa benzinin kokusu da geçer. Benzin kokusu son derece rahatsız eden kokulardan biridir. Bu nedenle benzin lekesini temizlerken ortamın havadar olmasına dikkat edin.

benzin-lekesi-nasil-cikartilir

            Benzin lekesi nasıl çıkartılır, benzin lekesini çıkarmak zor mudur, benzin lekesini çıkarmak için ne yapmak gerekir merak edenler için yazmaya devam ediyoruz.  Benzin lekesini çıkarmak zor değildir. Hangi leke nasıl çıkar tekniğini bildiğiniz zaman lekeleri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Benzin lekesini çıkarmak için lekeli olan bölgeyi su buharına tutun. Benzin lekesi su buharında hızlı bir şekilde çözünecektir. Benzin lekesini çıkarmak için leke taze ise limon kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine limon suyu sıkıp ıslak bir bezle lekeli bölgeyi nazik bir şekilde sürtün. Sonrasında makinenin ön yıkama programını ayarlayarak benzin lekesi olan kumaşı veya kıyafeti makineye atın. İyi bir deterjan kullandığınız takdirde benzin lekesinden eser kalmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>