Bilinmeyen Lekeler Nasıl Çıkartılır?

Lekeleri çıkartmak için lekenin cinsine dikkat etmelisiniz. Lekenin cinsini bilirseniz, lekeyi çıkarmak daha kolay olacaktır. Bilmediğiniz lekeler için yapmanız gereken işlem kumaşın rengine göre değişir. Cinsini bilmediğiniz lekeler, beyaz bir kumaşta ise çamaşır suyu kullanabilirsiniz.

bilinmeyen-lekeler-nasil-cikartilir

Bir kovanın içine yarısına kadar ılık su koyun. İçine bir çay bardağı kadar çamaşır suyu koyun. Hazırladığınız suyun içine lekeli beyaz kumaşınızı koyun. Bir gece ön ıslatma yaptıktan sonra, makinenin ön yıkama programını ayarlayıp, lekeli beyaz kumaşı atın. Lekeden eser kalmayacaktır.

Bilinmeyen lekeler nasıl çıkartılır, bilinmeyen lekeleri çıkartmak için ne kullanmak gerekir ilgilenenler için yazmaya devam ediyoruz. Cinsini bilmediğiniz leke, renkli bir kumaşta ise kuru temizleme sıvısı kullanabilirsiniz. Ancak kuru temizleme sıvısını kullanmadan önce kumaşın görünmeyen bir yerinde test edin. Kuru temizleme sıvısı kumaşın rengini değiştirip değiştirmediğini kontrol ettikten sonra lekenin üzerine kuru temizleme sıvısını dökün. Biraz beklettikten sonra lekeyi çitileyip makineye atın. Cinsini bilmediğiniz lekeler için amonyakta kullanabilirsiniz. Ancak amonyağı kullanmadan önce biraz sulandırırsanız iyi olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>