Göz bozukluğu baş döndürür mü?

Hayatta görüp anlamlandırmada en büyük organlarımızdan birisi gözlerimizdir. Sağlıklı bir çift göz yaşam kalitemizi maksimum seviyede tutmada en önemli oyuncu iken gözlerdeki bozukluk meydana gelmeye başladığı zaman işler tersine döner. Göz bozukluğu yaşantımızın birçok noktasında hayati önem taşır ve göz sağlığını kaybeden bir bireyin, günlük yaşantısında birçok fonksiyonu olumsuz etkiler. Sadece görmede değil dengede de bozulmalar meydana gelebilir. Bu yazı da göz bozukluğunun baş dönmesine sebep olup olmadığına değineceğiz. Buyurun yazının devamına geçelim.

goz-bozuklugu

İlk olarak sorumuzun cevabını verelim ve siz değerli okuyucularımızı bekletmeyelim. Evet, göz bozukluğu baş dönmesine sebep olur. Fakat bu görüşteki ani bozuklukla meydana gelmez. Bir süreç süzgecinden geçer ve oluşur. Yani vücudumuzda göz hastalığı meydana geldiği zaman farklı belirtileri arasında baş dönmesi de olabilir. Şöyle ki çevremizi algılama sorunu yaşamaya başladığımızda, görme seviyemiz düşmeye başlayıp bulanıklaştığı zaman gözler yorulur. Bireyde görünen göz hastalıkları (katarakt, göz tansiyonu) yaşam kalitesini en çok etkileyen sorunların başında gelir ve en can alıcı noktası beyin ile iletişimi zayıflatması olarak gerçekleşir. Öyle ki bu tür hastalıklar beyne aktarılan bilginin azalmasına sebep olur. Azalan bilgi vücudumuzdaki kaslara ve sinirlere yansır. Bunun sonucunda vücut dengesi de etkilenir. Böylece baş dönmesi de yaşanabilir. Fakat baş dönmesi sorununu direkt olarak göze bağlamak yanlıştır. Böyle bir şikayetiniz varsa mutlaka doktora gitmelisiniz. Belki başka hastalığın habercisi olabilir. İhmal etmemek lazım. Ayrıca alternatif tıp yöntemlerle bu tür şikayetlerin geçmesini sağlayıp ötelemeyin. Sağlık ihmale gelmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>