Leke Çıkarıcı Maddeler Nelerdir?

Lekeleri çıkarmak için kullanılan birçok madde vardır. Lekeleri çıkarmak için doğal maddeler kullandığınız gibi kimyasal maddelerde kullanabilirsiniz. Doğal leke çıkarıcılar biri karbonattır. Karbonat özellikle beyaz eşyaların temizliğinde kullanılır. Doğal leke çıkarıcı maddelerden biri limondur. Özellikle yağ lekelerinde limon etkili bir şekilde kullanılır. Doğal leke çıkarıcılardan biri elma sirkesidir. Elma sirkesini her türlü lekenin temizliğinde kullanabilirsiniz.

U

Kimyasal leke çıkarıcılardan biri alkoldür. Alkolü leke çıkarmak için kullandığınız zaman dikkatli olun. Bazı renkleri soldurma özelliği vardır. Bu nedenle alkolle leke çıkarırken öncelikle kıyafetin görünmeyen bir yerinde test edin.

Leke çıkarıcı maddeler nelerdir, hangi maddeler leke çıkarmak için kullanılır, konusunu merak edenler için yazmaya devam ediyoruz. Kimyasal leke çıkarıcılardan biri de amonyaktır.  Amonyak birçok malzeme ve yüzeyde koku giderici ve temizleyici olarak kullanılır. Amonyak çok iyi bir leke çıkartıcıdır. Amonyağı her türlü lekeyi temizlemekte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mürekkep lekesi, kan lekesi gibi zorlu lekeleri çıkarmakta amonyak size yardımcı olacaktır. Amonyağı kullanırken su ile seyreltmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>