Maden Suyunun Öne Çıkan Faydaları Nelerdir?

Doğanın bizlere sunduğu en büyük nimetlerden birisi de Maden Suyudur. Tadıyla ve içerdiği minerallerle her gün tükettiğimiz sudan farklıdır. Genellikle Soda ile karıştırdığımız bu içecek, tüketebileceğimiz en faydalı ve en doğal sıvılardan birisidir. Peki bizlere sağladığı onlarca faydalar arasında öne çıkanları nelerdir? Buyurun öğrenelim.

maden-suyu-faydalari

Beslenme uzmanlarının en çok tavsiye ettiği içeceklerin başında gelen Maden Suyunu bu kadar faydalı kılan şey, onun içerdiği mineraller de yer alıyor. Öyle ki Maden Suyu; kemik, diş ve kalp sağlığı için Kalsiyum, sindirim ve sinir sistemi için Sodyum, su dengesi için Potasyum, enerji üretimi, kas sağlığı için Magnezyum gibi minerallerin dengesini düzenler.

Yemek sonrası Maden Suyunun tüketildiğini birçoğumuz iyi biliriz. İşte bir önemli faydası da burada ortaya çıkıyor. Eğer yemeği fazla kaçırdıysanız maden suyu içmeniz hazımsızlığınızı giderir ve şişkinliğinizi alır.

Eğer güzellik sizin için vazgeçilmezse Maden Suyunu mutlaka tüketmelisiniz. Çünkü cilde büyük faydası var. Öyle ki, kırışıklık gidermede, sivilceleri önlemede ve cildin nem dengesinde yardımcı oluyor. Kırışıksız, sivilcesiz ve rahatça hava alan bir ciltte güzelliğe giden en önemli yolların başında geliyor.

Maden Suyunu tüketenler arasında böbrek taşı rahatsızlığı çekenler öne çıkmaktadır. Eğer böbrek taşı düşürmeye çalışıyorsanız maden suyu tüketebilirsiniz. Büyük faydasını görürsünüz. Hatta böyle bir rahatsızlığınız yoksa bile böbrek taşı oluşumunu engellemiş olursunuz.

Bunların yanı sıra bayanların menopoz dönemine, kemik erimesine, içerdiği minerallerden dolayı şeker hastalığının tedavisine, gut hastalığına, kilo problemine, kalp ve damar hastalığına iyi gelmektedir. Ayrıca vücudumuza önemli ölçüde enerji sağlayan Maden Suyu, vücudumuzdaki su miktarını dengeleyip asit dengesini de korur.

Son olarak, yazımın başında belirttiğim üzere Maden Suyunu Soda ile karıştırmayınız. Soda, günlükte tükettiğimiz suya, karbondioksit katılması ile elde edilen içecektir. Faydalıdır ama mineral içermez ve gazlı içecektir. Fakat Maden Suyu mineral deposudur. Acımsı bir tadı vardır. Yukarıda aktardığımız birçok faydayı muhteva etmektedir. Tüketirken ikisi arasındaki farkı bilmekte de fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>