Masa Başında Çalışanlar Dikkat!

masa-basinda-calisanlar-dikkat

Teknoloji deli gibi ilerliyor. Bununla birlikte iş ve yaşam biçimleri değişiyor. Bu beklenen bir süreçti ve bunun sonunda ortaya çıkacak sorunlar da birçoğumuzu etkilemeye başladı. Artık teknolojik aletler birçok işimizi yapabilir oldu. Bunla birlikte insan gücüne duyulan ihtiyaç azalırken bu sistemi kontrol edecek bireylere olan ihtiyaç ise artar oldu. İşte bu kapsamda bilgisayar başında çalışanların sayısı ciddi oranda artmaya başladı.

Artık bilgisayarın girmediği sektör yok gibi. Durum böyle olunca her sektörde illa ki bir masa başı çalışanının olduğunu düşünürsek bu biçimde çalışma sonucu ortaya çıkacak hastalıkların görünme sayısı da bir o kadar fazla oluyor. Ortalama 8 saat kadar sandalyede geçen zamanı göz önüne aldığımızda masa başı çalışanları ciddi sorunların beklediğini söyleyelim. Beklenen en büyük tehlike tabi ki yılların efsane hastalığı “fıtık” oluyor. Özellikle boyun fıtığını fazlasıyla tetikleyen masa başı çalışma biçimi, dikkat edilmediği taktirde ciddi sağlık sorunları çıkaracaktır. Bunun için kültür fizik hareketlerini hemen hemen her gün yapmanızı tavsiye ederim. Bu hareketleri internette araştırarak bulabilirsiniz. Bu uyarıyı yabana atmayın. İlerleyen zamanda büyük sorunlarla geri dönüş yaparak canınızı fazlasıyla sıkacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>