Nemlendirici Kremlerin Zararları Nelerdir?

Nemlendirici kremler, birçok kişi tarafından tercih edilen türden kremlerdir. Özellikle ülkemizde olduğu gibi hava şartlarının anlık değişimlerinden kaynaklanan kuruluklar, nemlendirici kremlerle giderilebilmektedir. Nemlendirici kremler, her cilt tipi için uygun olarak görülse de doğru kullanılmadığında bir takım zararları beraberinde getirir.

nemlendirici

Nemlendirici kremlerinin zararları denince akla ilk gelen şey, bu kremlerin oluşturduğu alerjik etkilerdir. Özellikle hassas cilde sahip bireylerin, nemlendirici krem kullanmadan önce bir uzmana danışmaları gerekir. İçerisindeki etken maddelere karşı hassasiyetiniz olduğu takdirde cildinizde yanma ya da sızı oluşabilir. Bazı kişilerde bu durumun daha ileri şekilde yaşandığı ve etken maddelerin tahriş etkisi yarattığı gözlemlenmektedir.

Amacınız daha nemli ve temiz bir cilde sahip olmaksa bunu yaparken aşırıdan kaçınmalı ve kullanacağınız miktarı iyi ayarlamalısınız. Ayrıca nemlendirici kremi cildinize iyice yaymalı ve yedirmelisiniz. Cildinizin üzerinde kalan nemlendirici krem, güneş ışığıyla temas halinde kaşıntıya ve yanmaya sebep olabilir. Kullandığınız nemlendirici kremin markası da sağlığınız açısından önemlidir. Kalitesiz markalar tarafından üretilen ürünler yerine kaliteli markaların piyasaya sunduğu nemlendirici kremleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde yukarıda sözünü ettiğimiz sıkıntılardan biri ya da birkaçıyla karşılaşabilirsiniz.

Bir düşünce üzerine “Nemlendirici Kremlerin Zararları Nelerdir?

  1. Filin Yolculuğu

    Bir cildiye uzmanına görünmek de fayda var. Sonuç olarak nemlendiricilerde cildiye uzmanları tarafından öneriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>