Niche Web Sitesi Nedir?

Son yıllarda SEO çalışmaları esnasında niche web sitesi nedir? sorusuyla sık sık karşılaşmaktayız. Niche web sitesi, niche anahtar kelimelerin yer aldığı siteleri ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. Kapsamı diğer anahtar kelimelere göre daha dar olan; fakat doğrudan amaca ulaşmayı hedefleyen bu kelimeler, arama motorlarında en sık aranan kelime grupları arasında yer alır.

niche-web-sitesi-nedir

Niche anahtar kelimeleri daha iyi açıklamak için bir örnek kullanalım. Örneğin;  ‘’protein tozu’’ klasik bir keyword yani anahtar kelimedir. Oysa ‘’en iyi protein tozu hangisi’’ kelime grubu, bir niche keyword yani anahtar kelime grubudur. Bu tip örnekleri sınırsız biçimde çoğaltabiliriz.

Niche analiz sitelerinden yararlanarak en sık aranan niche anahtar kelimelerini bulabilir, bu kelimeleri analiz ederek daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz. En etkin niche analiz siteleri şunlardır;

1- Google Insights

2- Google Trends

3- Google Suggest

Niche web sitelerde rekabet oranı son derece düşüktür. Doğru kelimeleri doğru makalelerde kullanarak sonuca ulaşmak son derece kolaydır. İyi bir analizin ardından doğru niche anahtar kelimelere ulaşabilir, böylece sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>