Sağlıklı Zayıflamada Diyetisyenin Rolü

Zayıflamada yapılan en büyük hatalar, kişinin bireysel olarak diyet uygulama yoluna gitmesi olmaktadır. Herhangi bir uzman tavsiyesi almadan ya da mevcut vücut durumu hakkında bilgi sahibi olunmadan kişinin diyet yoluna başvurması, sadece zarar verecektir. Peki, neden?

diyetisyen

Vücut yapısı, her birey için farklı işler. Beslenme alışkanlıkları, sağlık sorunları, yaşam ortamları gibi bir çok kriter bizleri farklı kılar. Haliyle, bir arkadaşınızın 10 kilo vermesini sağlayan başarılı diyet listesi, size sadece zarar verebilir. Ya da ünlü bir isme kilo verdirmeyen, kötülenen bir diye; size faydalı olabilir. Bunu hiç bir zaman bilemezsiniz. Haliyle, bir uzman desteği alarak hareket etmeniz bu noktada büyük önem arz eder.

Doğru Diyetisyen Desteği Önemlidir

Sizlerin, diyetisyen desteği alması; vücudunuzda ki yağ oranına kadar kapsamlı bir şekilde çözüm bulması anlamına gelir. Bu çözüm, bir noktadan sonra neye ihtiyacınız var? En çok hangi vitaminleri tüketmeniz gerekli? Yağ oranınız nedir? Gibi birçok soruya cevap sunar. Haliyle ne yiyip ne yemeyeceğiniz konusunda da tam anlamıyla vücudunuz ile uyumlu bir diyet listesi hazırlanır.

Tamamen vücudunuz ile uyumlu olan diyet listesi, doğru ve düzeli spor ile bir araya gelince de işte o andan sonra sağlıklı, ileride tekrar kilo almanıza neden olmayacak bir zayıflama süreci her anlamda söz konusu olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>