Sivrisinekten Korunma Yolları

Yaz aylarında serin bir esinti bulduğumuzda hemen pencereleri açıp serinliğin tadını çıkarmak isteriz. Oysa bir anda ortaya çıkan sivrisinekler, bu keyfi işkenceye dönüştürür. Hem fiziki, hem de psikolojik anlamda ıstırap yaşamamıza sebep olan sivrisinekler, yazın nadiren görülen serin havaları adeta zehir eder. Bu yazımızda sivrisinekten korunma yollarından söz ederek bu işkenceden kurtulmanızı sağlayacağız.

sivrisinek-korunma

İşte sivrisinekten korunma yolları;

1- Koyu renkteki kıyafetler, sivrisinekleri bilinenin aksine kendinize çekmenize neden olur; bu nedenle açık renkte giysiler giymeye özen gösterin.

2- Uyumadan önce duş alın ya da kollarınıza ve bacaklarınıza su dökün. Terli bölgeler, sivrisinekler için bulunmaz bir ortamdır.

3- Yaz gecelerinde vücudunuza karanfil ve lavanta yağı sürün, böylece sivrisineklerin sizden uzak durduğunu göreceksiniz.

4- Tam bir limonu ikiye bölün ve kestiğiniz kısımlara karanfil parçaları bırakın. Limon parçalarını uyuduğunuz ortamda bulundurun.

5- Fesleğen ve lavanta otu, sivrisinekleri kaçıran en etkin otlardandır. Bu bitkiler, sivrisinekleri kendinizden uzak tutmanızı sağlar.

6- Uyumadan önce vücudunuza nane yağı ve okaliptüs yağı sürün. Bu yağları sivrisinek ısırığını geçirmek için de tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>