Türk Telekom Honor 7 Özellikleri

30 Haziran 2015 tarihinde tanıtılan ve özelliklerine oranla düşük fiyatıyla dikkat çeken Türk Telekom Honor 7; altın, siyah ve beyaz renkleri olmak üzere satışa sunulmuştur. En temel özelliklerinden biri olan ve kullanıcının en çok işine yarayacağı düşünülen bataryası, yarım saatte %50 şarj olabilme kapasitesine sahiptir. Honor 7 model telefonun asıl sahibi olan Huaweı, Türk Telekom ile anlaşarak Türk pazarına farklı bir giriş yaptığından dolayı; telefonun özellikleri üzerine oldukça düşünerek tasarım yapılmıştır.

turk-telekom-honor-7-ozellikleri

Teknik özellikleri olarak;

5.2 inç Full HD IPS-NEO LCD ekranı bulunan Türk Telekom Honor 7, 8 çekirdekli HiSilicon Kirin 935 çip seti özelliğine de sahiptir. En dikkat çeken özelliklerden biri olarak ön ve arka kameralarında yüksek MP kullanarak görüntü kalitesi yükseltilmiştir. Honor 7’nin arka kamerası 20 MP özelliğe sahipken, ön kamerası 8 MP’dir. 3 GB RAM özelliğine 16 GB depolama alanı eklenirken, ekstra bir şekilde hafıza kartı takılmasına da izin verilmektedir. Grafik işlem birimi olarak da Mali-T628 MP4 kullanımı tercih edilmiştir. 3.100mAh batarya özelliğine sahip Türk Telekom Honor 7 telefonun işlemcisi olarak; Android 5.0 Lollipop kullanılmıştır.

Çizilmeye karşı dirençli cam özelliği ile de kullanıcılarına yüksek bir memnuniyet sağlamıştır. Performans anlamında, özellikle oyun oynayan kullanıcıların hiçbir sıkıntı yaşamadığı bir telefondur ve parmak izi özelliği sayesinde tercih edilebilirliği yüksek bir orandadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>