Whatsapp Hikayeler Kısa Süre Sonra Aktif Olacak

Hikâyeler özelliği, ilk olarak Facebook sayesinde tüm kullanıcılara sunuldu ve birçok kullanıcı tarafından da kısa süre içerisinde benimsendi. Stories mantığı bir noktadan sonra tüm sosyal medya kanalları içerisinde de kullanıcı deneyimin çok farklı bir noktaya koydu. Şimdiler de ise, Facebook bu mantığı hemen her alanda yaymaya çalışmakta.

whatsapp-hikayeler-kisa-sure-sonra-aktif-olacak

İlk aşamada Instagram ile hikâyeler mantığı yayılmaya devam etti ve bu alanda birçok kullanıcı tarafından etkili bir kullanıcı deneyimi yakalandı. Şimdilerde ise, aynı sistem Whatsapp’a uygulanmak adına harekete geçirilmiş durumda. Hâl böyle olunca da, Whatsapp gibi bir uygulamaya gelecek olan stories özelliği çok farklı düşüncelerin de oluşmasına neden olmakta. Zira diğer sosyal medya ağlarına baktığınız zaman hemen hepsinde bir şeyleri paylaşma mantığı olduğunu görebilirsiniz. Fakat Whatsapp paylaşmadan ziyade, mesajlaşma üzerine kurulu bir mantık ve arayüze sahip.

Nitekim kullanıcılar tarafından tercih ediliyor olmasının altındaki en büyük nedende bu. Geniş bir kitle, basit bir arayüz ve kapsamlı, güvenli bir mesajlaşma ortamı. Şimdi ise, hikâyeler mantığı ile diğer sıradan sosyal medya ağları, uygulamaları ile arasında hiçbir fark kalmayacak. Doğal olarak bir süre sonra bu durum kullanıcı sayısında da azalmaların olabileceği düşüncesini gündeme taşımakta. Tabii bu konuda net bir bilgi yok, ilerleyen süreç daha net sonuçlar doğuracak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>