Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti Açıklandı

Uzun bir bekleyişin ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücreti belli oldu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan gelen resmi açıklamaya göre 1 Ocak 2017’ye kadar otomobiller 3 dolar + KDV, kamyonlar 21.29 TL ödeyerek geçiş yapabilecek. Arslan, yıl sonuna kadar nakit para ile geçişin de olacağını, insanların köprüye alışana kadar bu uygulamaya devam edileceğini belirtti.

kopru

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde OGS ve HGS geçişleri de aktif olacak. 26 Ağustos’ta açılacak olan 3.köprüde son çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı açılış töreniyle hizmete sunulacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, özellikle Kurban Bayramı’nda büyük rağbet göreceğe benziyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın köprü ücretlerinin bayramda ücretsiz olacağını açıklaması beklenirken bayrama kadar ücretsiz olunması yönündeki taleplerin kabul görmediği biliniyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ‘’Geçişleri 26 Ağustos’tan Kurban Bayramı’na kadar ücretsiz yaparsak bunu sürdüremeyiz. Yine de Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda bir talimatı olursa elbette değerlendirilir’’ dedi.

Bir düşünce üzerine “Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti Açıklandı

  1. msezen

    10 liraya denk geliyor yine çok yüksek tutmuşlar. neyseki osmangazi köprüsü kadar abartılmamış. Kullanıma değer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>